Ile kosztuje przesyłka paletowa
Przesyłki paletowe

Ile kosztuje przesyłka paletowa?

W dzisiejszych czasach przesłanie czegokolwiek w dowolne miejsce na świecie jest bardzo łatwe. Wystarczy towar spakować i wezwać wybranego kuriera. Czasem jednak może zaistnieć potrzeba przesłania większej ilości rzeczy albo jednej, ale za to dużej i ciężkiej. W takiej sytuacji nasza przesyłka powinna zostać umieszczona na palecie. Ile kosztuje przesyłka paletowa i czy można ją nadać taniej?

Ile kosztuje przesyłka paletowa z firmą kurierską?

Pierwszym pomysłem, który przychodzi większości ludzi do głowy, kiedy potrzeba przesłać przesyłkę na palecie, jest skorzystanie z usług którejś z firm kurierskich. Jednak ile kosztuje przesyłka paletowa, kiedy wybiera się tradycyjnego kuriera i korzysta z jego usług bezpośrednio? Okazuje się, że niemało, choć pomiędzy różnymi formami mogą być spore różnice. Zależy to też od kilku czynników. Zdecydowanie najmniej zapłaci się za przesyłki krajowe, choć niektóre firmy liczą opłaty od kilometra. Większym kosztem jest przesłanie paczki za granicę. Najwięcej płaci się za przesyłki do dalekich, położonych na innych kontynentach krajów. Cena zależeć będzie też od wagi przesyłki i wielkości palety (są różne, najczęściej stosuje się standardowe palety euro, jednak dostępne są też palety mniejsze i większe). Różnice w cenach pomiędzy różnymi przewoźnikami wynikają też z dodatkowych usług, jakie są oferowane. Może to być na przykład ubezpieczenie przesyłki, odebranie i dostarczenie jej w określonych godzinach, dostawa pod drzwi odbiorcy, czy możliwość śledzenia jej podróży.

Czy przesyłkę paletową można nadać taniej?

Pytanie o to ile kosztuje przesyłka paletowa, nie jest jedynym, które warto zadać. Czy można ją nadać taniej? Okazuje się, że tak. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Jak to działa? Zasada jest prosta. Broker kurierski jest pośrednikiem, przez którego można skorzystać z usług różnych firm kurierskich. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wykupienie usługi przez pośrednika nie będzie droższe, ale wprost przeciwnie. Broker jako duży klient dla większości przewoźników może wynegocjować dla siebie bardzo preferencyjne warunki, dzięki czemu swoim klientom może zaoferować atrakcyjne ceny.

Ile kosztuje przesyłka paletowa z brokerem kurierskim?

Właściwie to ile kosztuje przesyłka paletowa z brokerem kurierskim? W tym przypadku również zależy od tego, na jakiego kuriera się zdecydujemy. Korzystając z brokera, można w jednym miejscu sprawdzić oferty wielu przewoźników. Jedne są droższe, a inne tańsze. W większości przypadków są one jednak wyraźnie tańsze, niż w przypadku, gdy decydujemy się skorzystać z usług danej firmy kurierskiej bezpośrednio. Na tym jednak benefity się nie kończą. Wybranie brokera pozwala czasem na skorzystanie z dodatkowych usług na preferencyjnych warunkach, albo całkiem za darmo. Niektóre firmy na przykład nie odbierają paczek z domów osób prywatnych, jednak kiedy zamawia się przez brokera, to jest to już możliwe. Przez pośrednika można też taniej wykupić ubezpieczenie i inne, dodatkowe usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.