Ile kosztuje przesyłka za pobraniem
Formy płatności

Ile kosztuje przesyłka za pobraniem?

Wielu nadawców decyduje się na nadanie przesyłki za pobraniem. Wyróżnia się ona tym, że kurier dostarczając paczkę pobierania za nią wskazaną przez nadawcę opłatę. Taka przesyłka jest często wybierana przy sprzedaży online. Sprawdza się ona jednakowo w przypadku dużych firm oraz nadawców indywidualnych. Jest ona bardzo przydatna przy wysyłce przedmiotów sprzedawanych z drugiej ręki. Ile kosztuje przesyłka za pobraniem? Dlaczego warto ją wybierać?

Ile kosztuje przesyłka za pobraniem?

Jeśli mamy zastanowić się nad tym, ile kosztuje przesyłka za pobraniem, to koniecznie musimy zrozumieć różnicę między nią a zwykłą przesyłką. Normalnie kurier po prostu zostawia paczkę u adresata oraz prosi go o podpis jako potwierdzenie odbioru. Aktualnie wiele firm z tego potwierdzenia pisemnego zrezygnowało, bo było ono okazją do zakażenia się koronawirusem. W przypadku przesyłki pobraniowej kurier musi podać adresatowi kwotę do zapłaty i pobrać za nią należność. To oznacza więcej czasu, jaki trzeba poświęcić na wykonanie jednej dostawy. Do tego też trzeba pamiętać, że pieniądze muszą zostać przesłane na konto nadawcy paczki, co też wymaga nakładu pracy i czasu. Jak więc doskonale widać, usługa ta jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż zwykła dostawa, więc powinna być też od niej droższa.

Dodatkowe opcje

Mówiąc o tym, ile kosztuje przesyłka za pobraniem, trzeba koniecznie wspomnieć również o możliwości skorzystania z dodatkowo płatnych opcji. Najczęściej wybierana jest usługa, która polega na ekspresowym przelaniu pieniędzy nadawcy przesyłki. Czas ten może się różnić w zależności od przewoźnika. W skrajnych wypadkach może on dochodzić nawet do 30 dni roboczych. Inaczej jest jednak w przypadku wykupienia usługi szybkiego przelewu. Dzięki niej nadawca przesyłki powinien mieć pieniądze na swoim koncie nawet w ciągu 48 godzin. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą utrzymać płynność finansową. Do wyboru jest skorzystanie ze zwrotu ekspresowego i natychmiastowego. Nadając przesyłkę, można skorzystać też z opcji dodatkowego jej ubezpieczenia. Może się ono przydać w przypadku gdyby paczka została uszkodzona lub zagubiona w transporcie.

Czy przesyłka za pobraniem się opłaca?

Czasami nie warto zastanawiać się, ile kosztuje przesyłka za pobraniem, ale po prostu się tego dowiedzieć. W ten sposób można najszybciej rozwiać wątpliwości i sprawdzić, czy dane rozwiązanie opłaca się w tej konkretnej sytuacji. Bardzo często jest tak, że koszt przesyłki wcale nie jest tak wysoki jak to się początkowo wydawało. W zależności od wartości wysyłanego towaru może się okazać, że koszt przesyłki jest jego niewielkim ułamkiem. Równocześnie przesyłka za pobraniem jest opcją, którą ceni sobie wielu klientów i odbiorców towarów. Dzięki niej czują się bezpiecznie i wiedzą, że zakupiony produkt rzeczywiście zostanie wysłany. To oznacza dużo mniejsze ryzyko tego, że padną ofiarą oszustwa. Tym samym mogą czuć się zachęceni do dokonania zakupy. Możliwość skorzystania z wysyłki za pobraniem bywa decydująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.