Kurier sobota - czy istnieje opcja dostarczenia paczki w weekend
Rodzaje dostawy

Kurier sobota – czy istnieje opcja dostarczenia paczki w weekend?

Wiele osób posiada bardzo napięty grafik dnia lub tygodnia, który uniemożliwia odebranie przesyłki w dni robocze. W związku z tym powstała opcja dostawy paczki w sobotę. Takie rozwiązanie wiąże się z tym, że otrzymamy swoją paczkę w weekend, jednak wysyłka będzie znacznie droższa.

Kurier sobota – czy można otrzymać paczkę w weekend?

Dostarczenie przesyłki w sobotę to usługa dodatkowo płatna i skierowana przede wszystkim do klientów, którzy nie mają możliwości odebrania paczki w dni robocze. Wiele osób pracuje od poniedziałku do piątku, na 3 zmiany, co w znacznym stopniu utrudnia zastanie ich w domu przez kuriera. Jeśli chcemy, aby w weekend przyjechał do nas kurier sobota jest dniem, za który trzeba zapłacić dodatkowo. Usługa ta bowiem nie wchodzi w zakres standardowych przesyłek i najczęściej ma zastosowanie dla paczek, które zamawiane są w piątek. Wybierając opcję dostawy w sobotę, nie musimy czekać na swoje zakupy do poniedziałku.

Usługa ta zlecana jest zawsze w momencie zamawiania paczki, co sprawia że nie można jej domówić później, jeśli jednak zmienimy zdanie i zechcemy mieć swoją przesyłkę już w weekend. Ponadto jeśli chcemy aby kurier przyjechał do nas w sobotę, często trzeba ustalić takie wymagania z firmą kurierską, bowiem nie każdy kurier oferuje przesyłki w sobotę na terenie całego kraju. Najczęściej opcja „kurier sobota” dostępna jest w dużych metropoliach, dlatego też podczas zamawiania paczki z dostawą w weekend warto sprawdzić czy nasz obszar należy do strefy, w której możliwe jest odebranie paczki w weekend.

Kurier sobota – koszt dostarczenia paczki w weekend

Jeśli chodzi o pracę jaką wykonuje kurier sobota jest dniem dość niestandardowym, co wiąże się z dodatkową opłatą za dostarczenie paczki. Jej wysokość najczęściej uzależniona jest od wyboru firmy kurierskiej oraz regionu w którym się znajdujemy. Najczęściej opłatę za dostarczenie paczki w sobotę wyraża się procentowo, jednak w wielu firmach kurierskich możemy poznać konkretne kwoty za tego typu usługę. Warto pamiętać jednak o tym, że paczka nie zostanie dostarczona w sobotę, jeśli dana sobota jest dniem świątecznym i ustawowo wolnym od pracy. Wtedy opcja dostawy paczki w sobotę nie jest możliwa.

Wiele firm kurierskich daje swoim klientów możliwość odbioru paczki w sobotę, jednak tylko wtedy, gdy przesyłka wysyłana jest w trybie standardowym – z doręczeniem w poniedziałek. Przed złożeniem jakiegokolwiek zamówienia warto najpierw zadzwonić do firmy kurierskiej i zorientować się czy dostawa w weekend nie będzie stanowiła problemu, a w razie braku dostawy w sobotę należy zapytać czy możemy odebrać paczkę osobiście.

Opcja dostarczenia paczki w sobotę jest niezwykle wygodna i wiele osób się na nią decyduje, jeśli kurier tylko oferuje taką możliwość. Dostarczenie paczki w sobotę sprawia, że nie musimy w żaden sposób dostosowywać swojego grafiku specjalnie po to, by odebrać paczkę. Kurier za odpowiednią opłatą przyjedzie do nas z paczką, na którą standardowo musielibyśmy poczekać co najmniej do poniedziałku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.