Ile idzie paczka priorytetowa za granicę i czy będzie trzeba długo czekać
Rodzaje dostawy

Ile idzie paczka priorytetowa za granicę? Czy będzie trzeba długo czekać?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy wysyłało się przesyłki wyłącznie przez Pocztę Polską, trzeba było długo czekać na ich doręczenie.. Zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest paczka priorytetowa. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług firm kurierskich, które mają nawet w ofercie wariant ekspresowego doręczenia. Oznacza to, że paczka dotrze do miejsca docelowego następnego dnia roboczego.

Jak to jednak wygląda w przypadku przesyłek międzynarodowych, ile idzie paczka priorytetowa za granicę? Terminy dostawy są bardzo zróżnicowane. Szybciej docierają paczki do krajów na terenie Unii Europejskiej niż do pozostałych miejsc na świecie.

Kiedy dotrze przesyłka, czyli ile idzie paczka priorytetowa za granicę?

Bez wątpienia wiele osób interesuje to, ile idzie paczka priorytetowa za granicę. Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo podróż przesyłki zajmuje mniej lub więcej czasu i zależy przede wszystkim od wybranego kraju doręczenia. Jeśli jest to miejsce bardzo odległe od Polski, to oczywiście trudno mówić o dostawę w ciągu 24 godzin. Kolejną kwestią jest wybrany przewoźnik. Niektórzy kurierzy są w stanie ekspresowo doręczyć przesyłkę ze względu na bardzo rozbudowaną sieć. Jeśli komuś zależy na tym, aby jak najszybciej adresat otrzymał list lub paczkę, to należy skorzystać z opcji ekspresowej. Przesyłka priorytetowa, który ma zostać dostarczona do kraju na terenie Unii Europejskiej, najczęściej pojawia się w miejscu docelowym w ciągu dwóch dni roboczych.

Trzeba wobec tego dobrze zaplanować wysyłkę. Jeśli nadaje się paczkę w czwartek lub piątek, to niestety są nikłe szanse na to, że dojedzie do odbiorcy w tym samym tygodniu. Czas oczekiwania mocno się wydłuży, do nawet kilku dni. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście wysyłka na początku tygodnia, ale nie zawsze jest to możliwe. Obecnie nie trzeba nawet wychodzić z domu, bo możliwe jest zamówienie kuriera po odbiór przesyłki. Niektórzy kurierzy przyjeżdżają po paczki w ciągu paru godzin od nadania. W innym przypadku trzeba poczekać maksymalnie kilkadziesiąt godzin. Przesyłka zostanie odebrana następnego dnia roboczego w godzinach porannych lub popołudniowych. Na terenie Polski paczka priorytetowa jest dostarczana w ciągu 24 godzin, ale na przesyłkę zagraniczną trzeba oczywiście poczekać dłużej.

Ile idzie paczka priorytetowa za granicę, czyli termin doręczenia przesyłek międzynarodowych

Jeśli ktoś decyduje się na nadanie przesyłki międzynarodowej, to warto sprawdzić, ile idzie paczka priorytetowa za granicę. W przypadku krajów na terenie Unii Europejskiej, Cypru i Izraela można spodziewać się doręczenia w ciągu trzech dni od daty nadania. Paczka wysyłana do Niemiec nierzadko znajdzie się u odbiorcy jeszcze szybciej, czyli w ciągu jednego lub dwóch dni. Dłużej zajmuje dostarczenie przesyłek do odległych państw, na innym kontynencie. Nie trzeba jednak martwić się tym, że bliska osoba lub kontrahent będą zmuszeni czekać kilkanaście dni.

Ile idzie paczka priorytetowa z zagranicy do Ameryki, Australii i Oceanii, Afryki?

Najczęściej doręczenie następuje piątego dnia od daty nadania przesyłki. Oczywiście nigdy nie można mieć gwarancji, jak sprawnie przebiegnie wszystko po stronie przewoźnika zagranicznego. Najszybciej są doręczane przesyłki drogą lotniczą. W przypadku paczek dostarczanych drogą morską trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zajmuje to ponad tydzień, do nawet dziewięciu dni na terenie Europy. Z kolei do Azji paczka może dopłynąć w trzy tygodnie. Jeszcze dłużej zajmuje doręczenie drogą morską przesyłki do Ameryki innych odległych krajów, do nawet ośmiu tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.