Jak sprawdzić gdzie jest przesyłka kurierska
Przesyłki kurierskie

Jak sprawdzić gdzie jest przesyłka kurierska?

Przeszukałeś internet. Znalazłeś poszukiwany przedmiot. Wpisałeś swoje dane. Kliknąłeś zakup i tak po prostu… nie masz pojęcia, co dzieje się dalej, dopóki Twoja paczka nie dotrze. Najczęściej frustracja klientów nie wynika z samego faktu oczekiwania na przesyłkę, ale z braku komunikacji. Na szczęście śledzenie przesyłek jest proste, jeśli ma się odpowiednie narzędzia.

Namierzanie przesyłki – jakich informacji potrzebujesz?

Jak sprawdzić gdzie jest przesyłka kurierska? To proste, potrzebujesz tylko numeru przesyłki, który powinieneś otrzymać od wybranego przewoźnika. Możesz sprawdzić status dostawy bezpośrednio na stronie danej firmy, czasami wystarczy kliknąć w link dostarczony przez firmę kurierską.

Jeśli regularnie korzystasz z usług kurierskich, kupując w sklepach online lub sprzedajesz rzeczy na aukcjach, dobrym rozwiązaniem usprawniającym proces nadawania i śledzenia przesyłek jest skorzystanie z aplikacji obsługujących najpopularniejszych dostawców w Polsce. Nie będziesz się wtedy zastanawiać jak sprawdzić gdzie jest przesyłka kurierska i która firma będzie ją dostarczać, szukać strony do trackingu – wszystko będzie dostępne w jednej aplikacji.

Jak sprawdzić w aplikacji gdzie jest przesyłka kurierska?

Dzięki aplikacjom do śledzenia, szybko i wygodnie możesz sprawdzać gdzie znajduje się Twoja przesyłka. W ten sposób unikniesz sytuacji wyczekiwania na kuriera przez kilka dni, nie wiedząc do końca kiedy się go spodziewać. Aplikacja przekazuje informacje od dostawców takich jak DPD, UPS czy DHL, by klient wiedział kiedy oczekiwać na dostarczenie paczki. Numer przesyłki wystarczy wpisać raz, by na bieżąco śledzić jej status.

Aplikacje umożliwiają również monitorowanie statusu paczek przekazywanych przez Pocztę Polską, jeśli wybierzesz opcję Pocztex 24. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko, że listonosz nie zastanie Cię w domu. A jeśli tak się przydarzy, zostaniesz o tym poinformowany przez aplikację, niezależnie od tego, czy dotrze do Ciebie awizo.

W aplikacjach do śledzenia paczek sprawdzisz również status dostaw międzynarodowych, które zazwyczaj trwają dłużej i mogą być chwilowo wstrzymywane przy przewożeniu przez granice np. ze względu na opłaty celne.

Status przesyłki – dlaczego jest tak ważny?

Z perspektywy konsumenta, to czy i jak sprawdzić gdzie jest przesyłka kurierska jest kluczowe, by odpowiednio zaplanować dzień i uniknąć konieczności ponownego doręczenia, lub co gorsza, odbioru osobistego w magazynie, który może być znacząco oddalony od adresu odbiorcy. Badania rynku pokazują, że ponad połowa klientów sklepów online oczekuje, że aktualizacje statusu zamówień będą aktualne z dokładnością do kilku godzin lub większą, a 11 procent twierdzi, że aktualne raporty są koniecznością.

Dla osób prowadzących sprzedaż wysyłkową, aplikacje służące do monitorowania przesyłek będą ułatwieniem procesu zamawiania kuriera i nadawania paczek – działają jako pośrednik między zamawiającym a firmą kurierską. Zmniejszą również ilość pytań kierowanych do sklepu: „jak sprawdzić gdzie jest przesyłka kurierska i kiedy do mnie dotrze?”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.