Ile kosztuje przesyłka kurierska w kraju i za granicą
Przesyłki kurierskie

Ile kosztuje przesyłka kurierska w kraju i za granicą?

W dzisiejszych czasach korzystanie z usług kurierskich jest najczęstszą metodą wysyłania paczek. Ilość dostępnych firm jest bardzo duża co sprawia, że wysyłka towaru z jednego miejsca do drugiego nie jest żadnym problemem. Możliwe stało się przesyłanie produktów również w bardzo odległe miejsca.

Cena usługi różni się w zależności od wielu czynników. Które z nich można wyróżnić oraz co ma największy wpływ na koszt przesyłki?

Ile kosztuje przesyłka kurierska? Składowe ceny

Pierwszym i najbardziej oczywistym czynnikiem mającym wpływ na koszt przesyłanej paczki jest jej waga. To jak ciężki jest dany towar jest jedną z najbardziej kluczowych kwestii. Dzieje się tak, ponieważ waga ma bezpośredni wpływ na koszty transportu. Z tego powodu, wielu przewoźników oferuje stałą cenę dla paczek o wadze od 0 do 30 kilogramów. Przesyłka towaru ważącego więcej może być już znacznie droższa. Z tego powodu, warto sprawdzić jak dokładnie wygląda oferta danej firmy. Niektóre z nich stosują bowiem bardziej szczegółowe stopniowanie ceny dając do dyspozycji więcej przedziałów wagowych. Może to być korzystniejsze rozwiązanie kiedy chodzi o wysyłkę mniejszych paczek.

Wymiar nie są bez znaczenia

Na to, ile kosztuje przesyłka kurierska, mają również istotny wpływ jej gabaryty. To znaczy, iż długość, szerokość i wysokość opakowania może znacznie zwiększyć cenę transportu. Jednym z głównych ograniczeniem co do wysyłki jest maksymalna długość paczki. W ofercie przewoźników można znaleźć informacje, iż mogą mieć one od 120 do 175 centymetrów. Bardzo często pojawia się informacja o sumie poszczególnych wymiarów. To znaczy, iż długość, szerokość i wysokość nie mogą w sumie przekroczyć jakiejś wartości. Najczęściej jest to około 300 centymetrów, chociaż niektóre firmy kurierskie rezerwują sobie prawo do mniejszych gabarytów.

Dodatkowe koszty przesyłek

To, ile kosztuje przesyłka kurierska jest również zależne od wszelkich dodatkowych usługi. Wśród nich najczęściej wybierane jest dodatkowe ubezpieczenie, które pozwala zabezpieczyć się na wypadek jakichkolwiek problemów. Bardzo często nadawcy wybierają wysyłkę za pobraniem, która pozwala zabezpieczyć się przed jakimikolwiek nieuczciwymi kupcami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość doręczenia paczki sobotę lub niedzielę. Wiele firm kurierskich jest w stanie dostarczyć przesyłkę również w święto, jednak trzeba liczyć się z wysoką dopłatą do takiej usługi. Nadawcy bądź odbiorcy bardzo często wymagają powiadomienia o statusie przesyłki za pomocą wiadomości e-mail lub sms. Jest to usługa dostępna u wielu kurierów, która pomaga monitorować to w jakim miejscu znajduje się paczka. Chcąc mieć pewność, że dojdzie na miejsce w wymaganym czasie, wiele osób wybiera właśnie tę opcję jako dodatkową usługę kurierską.

Podsumowując, to ile kosztuje przesyłka kurierska, jest zmienne i trzeba wiedzieć, które czynniki mogą mieć na nią wpływ. Znając to jakimi regułami posługują się kurierzy można wstępnie oszacować ile będzie kosztowało wysłanie paczki z jednego miejsca do drugiego. To z kolei pozwoli uniknąć zdziwienia czy rozczarowania podczas nadawania paczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.