Jak działa kurier za pobraniem i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie
Rodzaje dostawy

Jak działa kurier za pobraniem? Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Czy można złożyć zamówienie w sklepie i nie musieć od razu za nie zapłacić? Jest to możliwe i wielu korzysta z tego rozwiązania. Kurier za pobraniem będzie idealną opcję dla osób, które wolą się zabezpieczyć przed ewentualnym oszustwem. Zdarza się tak, że w przesyłce znajduje się coś niezgodnego z zamówieniem lub nawet nie dotrze ona do adresata.

Jeśli ktoś chce coś kupić w nowym sklepie i nie ma pewności, czy jest on godny zaufania, to również najlepszym rozwiązaniem staje się kurier za pobraniem. Pozwala to uchronić się przed szeregiem problemów. Zdarza się przecież tak, że po opłaceniu zamówienia kontakt ze sprzedawcą zostaje nagle urwany, a klient zastanawia się, jak odzyskać swoje pieniądze.

Czy kurier za pobraniem to dobry wybór?

Jako że najczęściej kurier za pobraniem jest droższym rozwiązaniem niż wybranie metody płatności przelewem natychmiastowym lub blikiem, to nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Niektóre firmy nawet nie mają opcji za pobraniem, co już powinno wzbudzać pewien niepokój. Warto jednak dopłacić trochę więcej pieniędzy i w ten sposób zabezpieczyć się przed potencjalnym oszustem. Zamówienie składa się w standardowy sposób, ale po jego wysłaniu nie następuje od razu płatność. Klient robi to dopiero w momencie doręczenia przesyłki. Kurier za pobraniem będzie świetnym obcym zarówno dla osób kupujących, jak i w przypadku wysyłania czegoś osobiście. Nadanie kuriera jest niezwykle proste, można to zrobić przez internet. W przypadku brokera kurierskiego do wyboru jest wielu przewoźników, co umożliwia znalezienie najkorzystniej oferty w danym momencie. Bardzo ważne podczas wypełnianiu formularza online przy zamawianiu kuriera jest to, aby zaznaczyć opcję za pobraniem. Niezbędne jest także podanie swojego numeru rachunku bankowego, na który mają zostać wpłacone pieniądze po dokonaniu płatności przez adresata.

Jeśli nadawca popełni jakiś błąd, a wystarczy zła kolejność jednej cyfry, to niestety środki zostaną przelane na niewłaściwy rachunek. Zawsze trzeba wobec tego dokładnie sprawdzić poprawność wszystkich danych wpisanych przy nadawaniu przesyłki. Kurier za pobraniem to usługa często wybierana w przypadku sklepów internetowych. Zapewnia to klientom większe poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko powstania się ofiarą oszusta. Kolejną zaletą będzie możliwość złożenia zamówienia w przypadku chwilowego braku funduszy. Możliwe stanie się zapłacenie po paru dniach, czyli w dniu doręczenia przesyłki. W internecie regularnie pojawiają się nowe sklepy, które muszą dopiero zdobyć zaufanie klientów. Na wszelki wypadek warto wstrzymać się z natychmiastową płatnością. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kurier za pobraniem.

Co warto wiedzieć o przesyłkach pobraniowych?

Obecnie niemalże wszyscy przewoźnicy mają do wyboru opcję kurier za pobraniem, dzięki czemu można zapłacić za towar dopiero w momencie odebrania paczki. Nie trzeba jednak uiszczać płatności gotówką. Możliwe jest za płacenie kartą, co stanowi spore udogodnienie dla wielu osób. Płatności bezgotówkowe stały się możliwe dzięki temu, że kurierzy dysponują mobilnymi terminalami. Przesyłka pobraniowa zostanie wydana klientowi dopiero w momencie jej opłacenia. Warto jednak najpierw sprawdzić zawartość paczki, aby uniknąć niemiłej niespodzianki. W tym właśnie celu wybierany jest kurier za pobraniem, aby uchronić się przed oszustwem. Ceny przesyłek pobraniowych są różne, w zależności od wybranego przewoźnika, wymiarów i wagi. W przypadku pobrania płaci się dodatkową kwotę, która zwykle nie przekracza kilku złotych. Przy paczkach o większej wartości najczęściej do standardowych kosztów dostawy dolicza się jeszcze 0,5% wartości kwoty pobrania. Trzeba też wiedzieć, że kurier za pobraniem jest opcją niedostępną w przypadku przesyłek międzynarodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.