jpg
Net-Kurier.pl
Agnieszki, Czesława, Florentego, Jagny, Marceliny, Szymona, Teodora
20 kwietnia 2014
jpg
Polecamy
>>>Nasz Facebook<<<Kino IławaKino LubawaKino Nowe Miasto Lub.Kino Grudziądz
Rozkłady Jazdy
ZKM IławaMZK GrudziądzPKS IławaPKS OstródaPKS GrudziądzPKP
Posłuchaj Radia
Eska IławaEska Grudziądz
Ogłoszenia
Do wynajęcia / WynajmęInneKupięPracaSprzedamZamienięDodaj ogłoszenie

Blogerzy

Karczma ŁABEDZ 2013-04-28 20:18
koliberek
koliberek 2011-06-10 14:45
Wygląda obiecująco, ale co dalej? Jakie macie wrażenia?
Jak prezentuje się menu, ceny, obsługa?


/jk/
Odpowiedz
kiko 2011-06-14 16:58
Podobno były jakiś nieścisłości odnośnie ceny jakie podawano za organizację wesele? Podawano cenę, a później okazywało się , że doliczają do tego vat, potwierdzi ktoś? Taki info chodzi juz po mieście, a może to wymysł konkurencji? Trzeba przyznać, że prezentuje się na prawdę efektownie!!!


/jk/
Odpowiedz
kiko 2011-06-16 16:02
Właśnie wróciłem z obiadu, skusiłem się za "ziobro" czyli żeberko, z ziemniakami i surówkami, porcja była na prawdę duża i smaczna.
d
Odpowiedz
swoj z iławy 2011-06-16 20:55
Należy podpisać umowę, wtedy nie będzie manipulacji z vatem. Proszę Państwa! Knajpa robi wrazenie. Ceny jak na zajazd spore. Kapuśniak super danie, smak, jakość i ilość przyzwoita. Jeśli chodzi o klimat góralski to bądźmy poważni. Udawanie. Co tam jest od górali, poza kwaśnicą - jak to nazywają. Kapuśniak z ciarkami mięsem i grzybem na oryginalnym rosole. Reszta dań standard ogónopolski, nie ma nic wspólnego z góralszczyzną. Brak gorzały góralskiej, typowej Sliwowicy Łąckiej, ale nie tej 70%. Brakuje dań z baraniny, brakuje oryginalnych oscypków. I wielu innych dań, ktore zachęcają do wstępowania i powtarzania wejść. Nie nie nie!!! To tylko udawanie, ze klimaty góralskie.
Knajpa tylko z drzewa, ale uszcelnienie bali nieprofesjonalne.
d
Odpowiedz
swoj z IKS 2011-06-16 20:57
Micha kwaśnicy kosztuje 10 złotych polskich czyli w 3 dolce USA z przechodem
Odpowiedz
mietek 2011-06-17 20:01
a tak w ramach ścisłości,gdzie ten lokal jest?
/d
Odpowiedz
widzu 2011-06-18 10:48
mietek napisał/napisała:
a tak w ramach ścisłości,gdzie ten lokal jest?/d

Internet prawde ci powie,albo słuchaj eski tam slyszalem ich reklame
/d
Odpowiedz
pawel 2011-06-19 08:08
bylem jadlem i powiem ze wyglad 10,jedzenie 4,obsluga 5,
/d
Odpowiedz
takie sobie 2011-06-21 00:50
byłem, jadłem, nie zachwyca, taki udawany klimat góralski, udawana obsługa a ja udawałem, że mi smakuje a na domiar złego obsługa pytała czy smakowało i co miałem zrobić skłamałem...... naprawdę poniżej średniej.....


/jk/
Odpowiedz
oli 2011-06-21 14:19
jak ci żona w domu ugotuje to zawsze ci smakuje? trzeba bylo zamowic to, co lubisz, a nie to, co tanie,pozatym obsluga jest jednak miła,a Ty wcale nie musiales klamac.A klimat powinien byc raczej mazurski a nie goralski,to mi sie nie podoba.chcieli chate goralska,mogli wybudowac w gorach.


/jk/
Odpowiedz
Komtur Jezioraka 2011-06-21 15:25
Chyba całkiem was pogięło. Frajerom, którzy szukają wrażeń kulinarnych w stylowej knajpie góralskiej postawionej nad jeziorem w dawnych Prusach Górnych na Pomezanii, doliczałbym podwójny VAT do rachunku oraz datę urodzin kelnera. Zamiast wymiotnej kwaśnicy albo capa baraniego na dziko, tutaj powinno się jadać: Lina w śmietanie, szczupaka saute albo w buraczkach, węgorza błękitnego, czyli smażonego na maśle, sandacza po mazursku w warzywach,okonia na chrupko i zupę rybną. No ale do tego trzeba mieć wykwintne podniebienie smakosza znad Jezioraka, a nie japę wyparzoną śliwiowicą i przaśną kapustą spod Poronina lub Nowego Targu.


/jk/
Odpowiedz
koliberek 2011-06-22 13:20
A mi właśnie podoba się ten górski klimat!!! Zawsze coś nowego. Jak chcecie zjeść pizzę nie jedziecie do Włoch, więc czemu by nie otworzyć góralskiej chatki? Do Chin też daleko...może w przyszłości cos w tym klimacie?
Jeszcze nie odwiedziłam zajazdu ale podziele sie wrażeniami.


/jk/
Odpowiedz
tasior 2011-06-22 22:47
pojadl bym dobrej rybki......niestety w naszym miescie cienko z tym.........


/jk/
Odpowiedz
MP 2011-06-23 11:36
To niestety prawda ,mieszkając nad jeziorami nie doświadczymy raczej zjedzenia rybki z grila lub t.p.
Góralskie jedzenie nad jeziorem???????


/jk
Odpowiedz
Niesiob 2011-06-24 13:53
Mazury cud Góralskiej natury, cudze chwalicie swego nie nie znacie, bo nie macie. To tyle w tym temacie.
Odpowiedz
swoj od Mazur 2011-06-25 21:54
Powinna grac góralska orhestra, smyczkowa. Jak się okazuje, od niejednego wiem, że właściciem jest iławianin lub ktoś z okolicy, nie żaden rodowity góral spod samiuskich tater - Panie Swięty!!


/jk/
Odpowiedz
Kiepski 2011-06-30 08:55
Na tym polega bylejakość starostwa i ratusza. Gdyby tamrządzili i pracowali mądrzy ludzie a nie jajcarze. To wydz. budownictwa i architektury oraz architekt miejski, mieliby środki i sposoby na promocję projektów architektonicznych zgodnych z tradycją budowlaną i odpowiadających naturalnemu otoczeniu regionu. Umieliby też zachęcać przedsiębiorców do realizacji zadań gastronomicznych, hotelarskich i turystycznych charakterystycznych dla tradycji i oryginalnej specyfiki Pojezierza Iławskiego.
Odpowiedz
Młody Moherek 2011-06-30 21:15
Czy widzieliśćie jakiego suma wyciągnęli w programie "na żywo" w TV Trwam? MIał 178 cm a wagi około 60 kg. Wpuścili go z powrotem do jeziora
Odpowiedz
ciekawski 2011-07-01 20:51
Czy ktoś organizował,był lub słyszał coś o weselach w Łabędziu?Proszę o szczere opinie.


/jk/
Odpowiedz
ciekawski 2011-07-01 21:45
czy ktoś robił wesele w łabędziu?Prosze proszę o szczere opinie.


/jk/
Odpowiedz
Mazur znad Gangesu 2011-07-02 17:24
Ta karczma nad jeziorem się Łabędź nazywa, dlatego będziecie tu żreć: kwaśnice, góralskie oscypki i baraninę na dziko popijane podhalańską śliwowicą.


/jk/

Odpowiedz
Andree 2011-07-11 12:04
ja ostatnio byłem na weselu w karczmie i jestem pozytywnie zaskoczony, poniewaz krązły pogłoski i słabej obsłudze i takie tam inne pierdoły ale jest fajnie, dobra obsługa i jedzonko nie do przejedzenie
Odpowiedz
normalny 2011-07-11 20:25
w ostatnią niedzielę byłem na obiedzie w karczmie,przyznam się że bardziej z ciekawości niż z głodu.Godziny szczytu,pełne obłożenie lokalu,kelnerzy zwijają się jak w ukropie.Zamawiam i czekam,czekam,a tu pełne zaskoczenie-20 minut i na stół wjeżdza ogromny talerz z jadłem,wielkość porcji naprawdę mnie przestraszyła.Kelner uśmiechnięty,profesjonalny i "świeży".Potrawa smaczna-taka domowa.Teraz już wiem,że nie zawsze trzeba polegać na opini innych,a zresztą wszystkim i tak nie dogodzi.Była to moja pierwsza,ale na pewno nie ostatnia wizyta w tym lokalu.


/jk/
Odpowiedz
kaska 2011-07-12 12:44
zgadzam sie z powyższa opinia. Ja miałam roczek mojej córeczki i przekonałam sie na własnej skórze jak to sie mówi. nie powiem ze nie miałam obaw bo zaprosiłam gosci na których naprawde mi zależało. powiem szczerze ze spodziewałam sie bardziej takiej swojskiej obsługi jak to dawniej było ale obługa była naprawde fachowa. talerzzyki miałam zmieniane co chwile az do przesady, troche mnie to denerwowało bo co cos zjadłam to juz kelner zabierał mi talerz.
jesli ktos ma ochote zrobic na swoich ogsciach pozytywne wrazenie wystrojem, obługą i jedzeniem to naprawde polecam.
Odpowiedz
swoj 2011-07-12 21:59
Komtur Jezioraka napisał/napisała:
Chyba całkiem was pogięło. Frajerom, którzy szukają wrażeń kulinarnych w stylowej knajpie góralskiej postawionej nad jeziorem w dawnych Prusach Górnych na Pomezanii, doliczałbym podwójny VAT do rachunku oraz datę urodzin kelnera. Zamiast wymiotnej kwaśnicy albo capa baraniego na dziko, tutaj powinno się jadać: Lina w śmietanie, szczupaka saute albo w buraczkach, węgorza błękitnego, czyli smażonego na maśle, sandacza po mazursku w warzywach,okonia na chrupko i zupę rybną. No ale do tego trzeba mieć wykwintne podniebienie smakosza znad Jezioraka, a nie japę wyparzoną śliwiowicą i przaśną kapustą spod Poronina lub Nowego Targu./jk/


Ten kapuśniak smaczny jest. Jednak to żadna uciecha jeść kapuśniak po góralsku w Iławie, czyli na Mazurach nad Jeziorami. Lin, piskorz, sum, sandacz, okoń i okocim, szczuka, to są dania typowe jak na krainę jeziorówców. Już Jezioro Łabędź przyciąga, ale gdzie ryba? Wyduszona, wyłąpana. Nie ma pana. Dlatego powinno się sprywatyzować niektore jeziora, postawić RKMD-emy i rostrzeliwać kto podejdzie kłusować. Chetnie łowiłbym ryby za pieniadze, ale cóż...pustki w wodzie.

/jk/
Odpowiedz
orginalny 2011-07-12 22:09
wiadomo że wszystkim się nie dogodzi ale mi się wnętrze podoba i jest przynajmniej orginalne, a co do jedzenia to jadłem golonke-pierwsza klasa
/d
Odpowiedz
z przedmiescia 2011-07-12 22:20
Ja również organizowałem w "Łabędziu" imprezę zamkniętą i niemiło wspominam spotkanie z pewnym Panem, chyba własciciel, straszny nerwus, a chodziło tylko z stłuczone naczynie :)


/jk/
Odpowiedz
góralka 2012-01-19 20:13
troche przesada z goralskim klimatem nad jeziorem a co do prawdziwej goralskiej lackiej sliwowicy to jest nielegalna :) tyle od kogoś z podhala


/jk/
Odpowiedz
pijak 2012-01-20 10:36
Czy w owej karczmie są organizowane dancingi?

a
Odpowiedz
prawda 2012-01-20 17:41
pijak napisał/napisała:
Czy w owej karczmie są organizowane dancingi?a

Nawet gdyby były,to pijakow nie wpuszczaja ;)


/jk/
Odpowiedz
tłumacz 2012-01-20 19:07
W karczmie organizowane są karczmingi. Tak przypuszczam.


/jk/
Odpowiedz
mariolka 2012-01-21 14:36
kiepsko jest tam z nagłośnieniem jakiegokolwiek zespołu (grającego na weselu, dancing|) bo w sali bankietowej nie ma drewnianej podłogi a sa płytki. Huk niesamowity


/jk/
Odpowiedz
ta 2012-01-26 11:43
Z obsluga w wiekszosci iławskich restauracji jest kiepsko.... Nawet w słynnej S /adm / obsługa coraz mniej mila.....


/jk/
Odpowiedz
ja 2013-02-13 15:58
to menu na walentynki to juz w jakiejś restauracji było w zeszłym roku- KOPIA.
[d]
Odpowiedz
ja 2013-03-21 23:04
Karczma łabędź ma teraz nowego VIPA kuchni. Gratuluję
[d]
Odpowiedz
nieswój 2013-03-26 03:17
Ino dajcie mi lina w sosie smietankowym z rodzynkami, który pływa pod nosem w łabędziu.

/jk/
Odpowiedz
xxxx 2013-04-06 16:10
kucharz nie

podoła
Odpowiedz
Kłusownik z Łabędzia 2013-04-28 20:18
Jeśli suma mi podadzą smażonego z sosem śmietankowym z rodzynkami to zajdę. Mają sumy czy nie mają te łapsy z Łabędzia?
Odpowiedz